Królestwo Voxlandu

Wiwat Królowa Justyna I!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020.06.13 19:38:46

Helmut von Hurrdur
Użytkownik
Dołączył: 2020.05.04
Liczba postów: 174
AndroidChrome 83.0.4103.101

Kurier Voxlandzki nr 5

20200613_190438_0000.png

Nr 5

ABDYKACJA JOAHIMA I NOWA ERA DLA VOXLANDU

Wczoraj około godziny 19:00 Król Voxlandu Joahim von Ribertrop złożył na ręce Wielkiego Kanclerza Helmuta von Hurrdura akt abdykacji. Panujący od 17 listopada ubiegłego roku monarcha wbrew linii sukcesji wyznaczył na swoją następczynię Olę Kaarinę Isadorę Helyanve von Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chiojnacką von Hippogriff. Jej Królewska Mość przybrała imię Aleksandra I. Po tym zdarzeniu Król Senior zaginął bez wieści. Jej Królewska Mość rozpoczęła reformy. Utworzono Voxlandzką Radę Rewolucyjną i uchwalono nową konstytucję, zapoczątkowującą Drugie Królestwo Voxlandu. Odcina się ono od błędów przeszłości. Ponadto pojawia się też okazją do zakończenia sporu z Barcją poprzez zwrot nieaktywnych Prus.

ROZWAŻANIE: ZŁOWROGI CIEŃ FILIPA VOXA

Na Filipa von Sarma, zwanego również Filipem Voxem można, jak na każdą postać historyczną patrzeć z dwóch stron. Z jednej strony założyciel, twórca i budowniczy Voxlandu, z drugiej heretyk, człowiek niepoważny i nieodpowiedzialny, hulaka. W swej ojczyźnie, Sarmacji, był wielokrotnie karany. Był też księciem Baradu, który po połączeniu z Demokratyczną Republiką Rzymu utworzył Voxland. Sam król Joahim odcinał się od niego, przez co dzieje założyciela Voxlandu były dotychczas powszechnie słabo znane. Niemniej jego smętne dziedzictwo pozostało. Skończyło się dopiero z chwilą, gdy stara dynastia von Sarm dobiegła końca. Voxland potrzebuje nowej ery, by zregenerować siły po błędach z przeszłości. Czy za te błędy należy obwiniać monarchów z dynastii von Sarm? W większości tak. Joahim von Ribertrop przekazał władzę de iure, lecz nie oddał władzy faktycznej. Tym samym konieczne wręcz było narodowe odrodzenie Voxlandu, którego armia i ludność nie podniosła się jeszcze po klęskach w wojnie z Westlandem, przygotowanej i zrealizowanej amatorsko, jak i wojnie, która miała zniszczyć Barcję. Ludzie zaczęli mieć dość króla Joahima, który uciekł z władzą faktyczną, nie przewidział jednak, że Voxland ocaleje i odrodzi się na nowo, jako, że monarchistyczny płomień nadal nie zgasł, został wręcz podsycony. Voxland zaczyna otwierać się na mikroświat i nie jest już "jakąś nordacką jojonacją".


Helmut von Hurrdur, 1. Szogun Marsylii
Konsul Ostatecznej Socjalkapitalistycznej Krucjaty

Offline

#2 2020.06.14 21:34:47

Joahim von Ribertrop
Król-Senior
Dołączył: 2020.05.04
Liczba postów: 383
WindowsFirefox 77.0

Odp: Kurier Voxlandzki nr 5

Drugie Królestwo Voxlandu już było. Powstało wraz z secesją Voxlandu od ZPViW.


Król- Senior Voxlandu, II Kanclerz Voxlandu, Szogun Sambany, Ojciec Założyciel Królestwa Voxlandu, Formalny Właściciel Forum
NTKA! Niech Trwa Krucjata Antykerbalowa!

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
verczi - taktixpl - klasavi-spwole - hogwart-immortal - theunicorns