Królestwo Voxlandu

Wiwat Królowa Justyna I!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020.06.14 16:18:47

Joahim von Ribertrop
Król-Senior
Dołączył: 2020.05.04
Liczba postów: 383
WindowsFirefox 76.0

,,Nowa Konstytucja" NIE OBOWIĄZUJE!!!

Jak wiadomo, wczoraj Jej Królewska Mość oraz Helmut von Hurrdur jako Voxlandzka Rada Rewolucyjna utworzyli nową konstytucję Voxlandu. Ponieważ wylądowała w Dzienniku Praw to obowiązuje... Prawda?

Właśnie nie. Tu trzeba sięgnąć do obowiązującej Konstytucji z 5 maja 2020 roku. Czytamy tam:

Art. 3. Dokument ten może zostać zmieniony lub unieważniony przez Króla i Konstytuantę.

Czyli potrzeba zgody złożonej z wszystkich obywateli Konstytuanty. A tu tej zgody, ba, Konstytuanty, nie było.

Zaraz, zaraz... Ja to muszę wytłumaczyć bo zaraz ktoś powie że jestem głupi.

Jest napisane ,,przez Króla i Konstytuantę". Więc ktoś może powiedzieć ,,no to Królowa mogła to zrobić, co się czepiasz?". I tu chodzi o to jedno, małe ,,i". Gdyby było ,,lub"- nie było by problemu. Ale jest ,,i", więc potrzeba zgody Konstytuanty. Mówiąc w skrócie: aktualnie obowiązuje Konstytucja Królestwa Voxlandu z dnia 5 maja 2020 roku!!!

Ale żeby nie było że psuję mam też gotowe rozwiązanie: tzw. Konstytuanta Niema. Czyli: Królowa musi zwołać Konstytuantę i od razu zarządzić głosowanie nad projektem Konstytucji (tej nieobowiązującej). Głosowanie nie musi być długie, starczą dwa dni.

(A jakby Helmut wyskoczył że blokuję reformy to mu przypominam, że Konstytucja z maja była jego projektem.


Król- Senior Voxlandu, II Kanclerz Voxlandu, Szogun Sambany, Ojciec Założyciel Królestwa Voxlandu, Formalny Właściciel Forum
NTKA! Niech Trwa Krucjata Antykerbalowa!

Offline

#2 2020.06.14 17:39:59

OlaHime
Królowa
Dołączył: 2020.06.12
Liczba postów: 100
FedoraFirefox 76.0

Odp: ,,Nowa Konstytucja" NIE OBOWIĄZUJE!!!

jedno słowo:

n a r r a c j a


(-) Aleksandra I Długoogoniasta
Prezydentka Republiki Baridas, tamże Kwestorka, Cesarzowa Tuolelenkki, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Baronessa w Sarmacji, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
pkcalculator - testhshsvsvs - thunderducks - bigrpg - splyw2020