Królestwo Voxlandu

Wiwat Królowa Justyna I!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020.07.09 00:47:31

Joahim von Ribertrop
Król-Senior
Dołączył: 2020.05.04
Liczba postów: 383
AndroidChrome 48.0.2564.95

Sytuacja polityczna na Sambanafryce

Bieżące informacje na temat sytuacji politycznej na Sambanafryce. W związku z względną stabilnością nieuwzglednia się Samundy.

Od upadku najsilniejszego mocarstwa Sambanafryki, Al-Rajnu, na Sambanafryce toczy się wojna. Jej oblicze mocno zmieniło ustanowienie Sambany. Teraz bowiem celem numer 1 tutejszych watażków jest pozbycie się Voxlandu z tych ziem.

Północno-zachodni skrawek kontynentu znajduje się pod władzą sułtana Hassana Saleha bin Alego ze stolicą w Ururu. Prowadzi on akcję zjednoczeniową pod hasłem czegoś w rodzaju dżihadu i wydaje się być pod tym względem najbardziej radykalnym landlordem. Zdecydowanie sprzeciwia się obecności Voxlandu na Sambanafryce. Dawniej zwierzchnictwo sułtana uznawał jeden z ważniejszych władców z południa kontynentu - emir Kaća, Ibrahim Lesuki. Już w czasach Sambanu Zachodniego jego ziemie były eksklawą republiki, a po upadku Al Rajnu obecny przywódca rozszerzył zasięg swojej władzy aż po rzekę Harikara. Jednak gdy Voxland wkroczył na te ziemię, widząc wyższość technologiczną Voxlandu uznał swoje państewko za część Sambany w zamian za autonomię, utrzymanie tytułu oraz obronę przed byłym zwierzchnikiem. Sułtan bowiem chce odzyskać wasala, a najchętniej włączył by jego państewko do swojego. Od ziem sułtana oddziela Emirat terytorium plemienia Tano. Plemię to uznaje iż jego ziemie są niepodległe, ale w rzeczywistości sprawują słabą kontrolę nad tymi ziemiami. Emir jest też zwolennikiem nieco bardziej umiarkowanej wersji islamu.

Drugim najsilniejszym ośrodkiem jest Dżamahirija Sambanafrykańska pod przywództwem podpułkownika Mohammeda al-Talhiego. Teoretycznie jest on zafascynowany ideami zielonej rewolucji i zamierza zjednoczyć kontynent pod tymi hasłami, a w dalszej perspektywie odbudować Al-Rajn, ale mimo to zalecałbym ostrożność. Kontroluje on półpustynny Półwysep Darhebu ze stolicą w Dalonie, ale w praktyce regularnie przemieszcza się po swoim terytorium. Nieco na południe leży w sporej mierze uzależniony od niego ekonomicznie Emirat Salongo - umiarkowanie muzułmańskie państwo pod wodzą emira Sa'adu Kadiego. Al-Talhi wykorzystuje go w roli bufora oraz za jego pośrednictwem dokonuje akcji przeciwko okupującym Samundę Sarmatom.

Pomiędzy pułkownikiem i sułtanem trwa walka o położoną między ich ziemiami Dolinę Salhebu - ziemię dosyć żyzną i niegdyś bogatą. Sułtan dąży do uczynienia z niej podporządkowanego sobie wilajetu, a pułkownik - do włączenia jej do Dżamahiriji. Obecnie konflikt, mimo zmiany priorytetów obu stron, jest dość silny i trwają tam zaciekłe walki, ale przewagę Dżamahiriji może dać to, że kontroluje ona położoną nieco na północ wyspę Logo.

Na południe od Dżamahiriji leżą potężne i obszerne góry Talos. Zamieszkują je częściowo niezależne, koczownicze plemiona górskie, które służą okazyjnie wszystkim stronom jako najemnicy. Co rusz stają po stronie różnych stron - wszystko jest kwestią pieniędzy.

Na południe od gór położony jest neutralny okręg Kiku - dawnej stolicy Królestwa Bantu. Dziś jest to chyba jedyny stabilny region w tej części V-Świata. Miasto żyje w miarę spokojnym życiem, co zapewniają umowy podpisane przez wszystkich przywódców. Traktują oni Kiku jako miejsce spotkań i spędzają tu stosunkowo dużo czasu - zarówno na pertraktacjach, jak i na rozrywkach. Przybywają tu zazwyczaj drogą lotniczą. Mieszają się tu też interesy różnych mocarstw. Formalnie obowiązuje tu administracja Sambańska.

Na zachód od okręgu Kiku, za rzeką Derekamą, rozciągają się tereny Związku Solkhai - konfederacji bogatych, ale podzielonych plemion sambanafrykańskich, które uważają że są niezależne od wszystkich stron, choć w rzeczywistości są kontrolowane przez Voxland. Reszta ziem jest pod naszą stuprocentową kontrolą.


Król- Senior Voxlandu, II Kanclerz Voxlandu, Szogun Sambany, Ojciec Założyciel Królestwa Voxlandu, Formalny Właściciel Forum
NTKA! Niech Trwa Krucjata Antykerbalowa!

Offline

#2 2020.07.09 02:04:56

Joahim von Ribertrop
Król-Senior
Dołączył: 2020.05.04
Liczba postów: 383
WindowsFirefox 76.0

Odp: Sytuacja polityczna na Sambanafryce

155_09_07_20_2_04_26.png
Mapa sytuacji politycznej.


Król- Senior Voxlandu, II Kanclerz Voxlandu, Szogun Sambany, Ojciec Założyciel Królestwa Voxlandu, Formalny Właściciel Forum
NTKA! Niech Trwa Krucjata Antykerbalowa!

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] CCBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
mta-playyourstory - hogwart-immortal - minecraft - verczi - taktixpl