Królestwo Voxlandu

Wiwat Królowa Justyna I!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020.05.14 15:03:45

Helmut von Hurrdur
Użytkownik
Dołączył: 2020.05.04
Liczba postów: 174
AndroidChrome 81.0.4044.138

Oświadczenie Wielkiego Kanclerza w sprawie ostatnich wydarzeń

Szanowni,

W związku z niedawną sytuacją, która dotyczy również mojej skromnej osoby, jestem zmuszony odnieść się do tej sprawy. Po pierwsze potwierdzam wszystko co Jego Królewska Mość Król Voxlandu zawarł w swoim, poprzedzającym niniejsze, oświadczeniu. Nie znam osobiście Augusta de la Sparasana i nim nie jestem oraz nigdy nie byłem, aczkolwiek nie zamierzam również go tutaj wybielać, bo pan August nie jest postacią jednoznacznie czarną ani jednoznacznie białą. Jego działania można oceniać na dwa sposoby. Według jednego był zdrajcą, tyranem i wcieleniem zła, według drugiego bohaterem, naiwnym patriotą chcącym za wszelką cenę ocalić niemożliwe do ocalenia Zjednoczone Państwo. Zapewne żaden z tych poglądów nie jest prawdą, jako, że nie ma ludzi jednoznacznie negatywnych lub też jednoznacznie pozytywnych w całokształcie swej mikronacyjnej kariery. Niemniej nie mnie to wszystko oceniać. Czy ta fałszywa informacja była puszczona w obieg dla oczernienia mnie? Zapewne. W końcu z punktu widzenia p. Novaka próbowałem odebrać mu całą władzę. Cóż, pan Novak rządził niestety nielegalnie. A wystarczyło by, gdyby po odzyskaniu niepodległości przez ZP zorganizował demokratyczne wybory, nie próbował stać się prezydentem autorytarnym. Porównując posty i działania p. Augusta i p. Novaka jako prezydentów ZP, doszedłem do wniosku, że są one bardzo podobne. Próbowałem zapobiec temu zbaczaniu pana Novaka na ten katastroficzny kurs, który parę miesięcy wcześniej obrała polityka p. Sparasana. Nie udało mi się, niestety. Jest to moja wina. Jednakże nieco się zrehabilitowałem, wspomagając Jego Królewską Mość jako wierny sługa, w odchodzeniu od Novaka i jego szaleńczego kursu. Czy rozpadu ZP można było zatem uniknąć? Według mnie, można było. Zależało to tylko od p. Novaka. Jednak jemu wcale nie zależało na istnieniu ZP. Smutne.

Helmut von Hurrdur
Wielki Kanclerz


Helmut von Hurrdur, 1. Szogun Marsylii
Konsul Ostatecznej Socjalkapitalistycznej Krucjaty

Offline

#2 2020.05.14 16:49:57

Aleksander Novak
Użytkownik
Dołączył: 2020.05.05
Liczba postów: 22
WindowsChrome 81.0.4044.138

Odp: Oświadczenie Wielkiego Kanclerza w sprawie ostatnich wydarzeń

Proszę sobie przeczytać to - http://www.zpviw.ct8.pl/forum/showthread.php?tid=90 wyświetlić ss i spróbować powiedzieć jeszcze raz to, co Pan powiedział [dblpt])


/-/ Aleksander Novak

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
uniquets3 - blueberryrp - teamvmtv - okonomi - testowe23