Królestwo Voxlandu

Wiwat Królowa Justyna I!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020.05.29 12:00:31

Helmut von Hurrdur
Użytkownik
Dołączył: 2020.05.04
Liczba postów: 174
AndroidChrome 81.0.4044.138

Obrady Komisji ds. Zjednoczenia | NAZWA PAŃSTWA

Połączone państwo Voxlandu i Westlandu powinno mieć jakąś sensowną nazwę. Niestety nazwa Nowe ZP brzmi trochę nijako, tak samo Voxlando-Westland. Określenie "Stany Zjednoczone Mikroświata" czy "Zjednoczone Prowincje Mikroświata" brzmi trochę tandetnie. Niemniej proponuję, aby nazwa została zapożyczona z języka na przykład republikańskiego, jako, że określenie "Republika (??? Coś z języka republikańskiego, tu trzeba od niego eksperta, bo ja tego języka nie znam  [dblpt]) )" brzmi jakoś lepiej niż "Republika Voxlandu i Westlandu", czy też oklepane już określenie "Zjednoczone Prowincje Mikroświata". Niemniej, jakie miałoby to być słowo, nie wiem, może coś typu "wolność", "połączenie", albo coś odnoszące się do wspólnej cechy Voxlandu i Westlandu, oczywiście w języku republikańskim. Ot, taka bardzo luźna koncepcja.


Helmut von Hurrdur, 1. Szogun Marsylii
Konsul Ostatecznej Socjalkapitalistycznej Krucjaty

Offline

#2 2020.05.29 15:46:35

Aleksander Novak
Użytkownik
Dołączył: 2020.05.05
Liczba postów: 22
WindowsChrome 83.0.4103.61

Odp: Obrady Komisji ds. Zjednoczenia | NAZWA PAŃSTWA

Szczerze, myślę że zajmiemy się tym po opracowaniu konstytucji bo chcę, w przeciwieństwie do ZP pierw opracować naprawdę bardzo solidną i dopracowaną konstytucję, a później myśleć nad nazwą państwa. Nazwa państwa po części mówi nam trochę o jego ustroju, a my jeszcze nie ustaliliśmy ustroju. Czy będziemy przyjmować w skład federacji nowe państwa, to będzie w konstytucji więc jeszcze za wcześnie na nazwę dla nowego państwa. Republikańska wymowa słowa "Republika" to Republjka, a "Republika Voxlandu i Westlandu"  = Republjka Wokslandu i Westlandu (bez angleiskiej wymowy czyli tak jak polskie W a nie Ł). W republikańskim wolność to "Sloboda" a "połączenie" Sjedinjene. Pomijam że wszystko pisze się w trochę trudnym alfabetem republikańskim więc myślę że raczej nazwa w tym języku odpada.


/-/ Aleksander Novak

Offline

#3 2020.05.29 17:16:53

BetelRigSun
Użytkownik
Dołączył: 2020.05.28
Liczba postów: 52
LinuxChrome 83.0.4103.61

Odp: Obrady Komisji ds. Zjednoczenia | NAZWA PAŃSTWA

Może Zjednoczone Królestwo Wexlandu?

Offline

#4 2020.05.29 18:43:01

Aleksander Novak
Użytkownik
Dołączył: 2020.05.05
Liczba postów: 22
WindowsChrome 83.0.4103.61

Odp: Obrady Komisji ds. Zjednoczenia | NAZWA PAŃSTWA

Królestwo świadczy o monarchii, a nie mamy jeszcze ustalonego ustroju, sama nazwa "wexland" sama w sobie moim zdaniem nie pasuje, jeśli mamy jeszcze do tego przyjmować nowe mikronacje. I ogólnie trochę nie oryginalne.


/-/ Aleksander Novak

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
morcraft - craftowo - magiczni - justdoit - tropicallife